אודותינו

אקרופוליס החדשה הינה ארגון ללימודי פילוסופיה כדרך חיים, אשר הוקם בשנת 1957 בארגנטינה. הארגון פועל כיום בלמעלה מ 60 מדינות ברחבי העולם ומונה עשרות אלפי חברים וכן מאות אלפי אוהדים המשתתפים בפעילותיו. בשנת 1986 נפתח הסניף הישראלי, על ידי מר פייר פאולין, שבו לומדים כיום מאות אנשים הפועלים ותורמים לחברה ב 8 מרכזים ברחבי הארץ.
מאז אפריל 2016 עומד בראש הארגון בישראל מר רונן חלבי.
אקרופוליס החדשה אינה שייכת לשום דת, אינה מעורבת בפעילות פוליטית, וכל אדם יכול לקחת חלק באופן חופשי בפעילויותיה. הפעילות שלנו מתקיימת בשלושה שלבים, בהם אפשר להשתתף לפי העדפה והתאמה:
שלב 1 – כל מי שמוצא עניין בלימודים, ובוחר ללמוד את הנושאים הנלמדים בקורסים ובהרצאות שלנו.
שלב 2 – מי שבוחר להיות חבר בארגון, כדי לקחת חלק בפעילויות התרבות וההתנדבות, וללמוד ולחיות את הפילוסופיה כדרך חיים.
שלב 3 – מי שמבקש לא רק להיות פילוסוף, אלא להיות תלמיד. כלומר, לעשות תהליך אישי של עבודת מורה-תלמיד כפי שהיה נהוג בבתי הספר העתיקים של הפילוסופיה האיזוטרית.

עקרונות הארגון
אקרופוליס החדשה היא עמותה בינלאומית ללא מטרות רווח. כל הפעילים, המנהלים והמורים פועלים בהתנדבות, מתוך רצונם הטוב ומתוך הזדהות עם העקרונות המשותפים:
1. קידום של אידאל של אחווה בינלאומית המבוססת על כיבוד המעלות האנושיות, ללא הבדל של גזע, מין, תרבות, דת, מעמד סוציאלי וכדומה.
2. טיפוח אהבת החכמה דרך הלימוד ההשוואתי של הפילוסופיות, הדתות, המדעים, והאמנויות, במטרה לקדם את הידע על האדם, על חוקי הטבע ועל חוקי היקום.
3. פיתוח הטוב ביותר שבפוטנציאל האנושי, תוך קידום הגשמת האדם כפרט ושילובו בחברה ובטבע כגורם אקטיבי ומודע, למען שיפור העולם.
אנו חוקרים תפיסות מסורתיות מתרבויות שונות במטרה לזהות עקרונות שאפשר לחיות לפיהם, ומוצאים שהתשובות לשאלות המשמעותיות ביותר שכל אדם פוגש בתוך לבו ובמעמקי נשמתו, הן אותן התשובות שמצאו מחפשי הדרך מאז ומעולם. המערביים והמזרחיים, המצרים הקדמונים ותלמידיו של אפלטון, הקבליסטים או הבודהיסטים – כולם ביקשו להיות תלמידים של החיים. הדרך של תלמידי החיים היא אוניברסלית. החכמה שייכת לכולם, ולאף דת או תרבות אין בעלות עליה.

שלושת הצירים באמצעותם מבטאים זאת תלמידי אקרופוליס החדשה הלכה למעשה הם: פילוסופיה, תרבות והתנדבות.

 

פילוסופיה
תוכנית הלימודים מנוהלת באופן אחיד בכל סניפינו ברחבי העולם, ומקורה בלימודים שהתקיימו בבתי ספר של חכמה בתקופות שונות בהיסטוריה. הקורס "פילוסופיה כדרך חיים" פותח מסע אל עומק ההבנה האנושית; מסע ההולך ומתפתח ככל שאנו מתקדמים בתוכנית הלימודים.

תרבות
אנו יוצרים אמנות ועוסקים בה ככלי על מנת לגעת בליבותיהם של האנשים, לעורר ולהזכיר לאדם מיהו ומה הוא יכול להיות. עבורנו, האמנות משקפת ערכים של יופי, הרמוניה, אמת וצדק שאליהם נשא האדם את עיניו מאז ומתמיד. אנו מזמינים אתכם להיות שותפים לחוויה הייחודית של אמנות שהיא גשר אל הנעלה שבתוכנו.

התנדבות
קבוצת המתנדבים שלנו מקיימת פעילויות למען הסביבה והקהילה, המתבססות על ערכי הנדיבות, הסובלנות והאחווה. גם מי שאינו חבר באקרופוליס מוזמן להצטרף לפעילויות השונות. זו הזדמנות מצויינת לתרום לסביבה ולחברה ולהכיר אותנו.