ההצהרות הכלליות

פרוטוקול מהאסיפה הכללית השנתית של אקרופוליס החדשה (OINA)

התקיימה ב 12 לאפריל 2018

האסיפה הכללית של אקרופוליס החדשה (OINA), התכנסה בעיר פאריס שבצרפת, במלון הילטון פאריז – בשדה תעופה שארל דה-גול 

הצהרות כלליות

האסיפה הכללית של אקרופוליס החדשה (OINA) מאשרת את ההחלטות הבאות:

 1. האסיפה הכללית של אקרופוליס החדשה (OINA) מאשרת מחדש את הצורך לאפשר לכל אדם גישה לידע ומציעה 3 כיוונים לפעולה: פילוסופיה, תרבות והתנדבות, תוך התחשבות בצורך לטפח ערכי אזרחות אתיים במאה ה –21. 
 1. האסיפה הכללית, מזכירה שהמטרה של בתי הספר לפילוסופיה בדרך הקלאסית, היא לחנך את כל בני האדם, ללא הבדל, כך שכולם יוכלו לחיות באופן מכובד ולהבין את התועלת שלהם לחברה ולעולם.
  אקרופוליס החדשה (OINA) מזכירה שכדי לפעול ביעילות בחברות של ימינו, בני האדם צריכים לבסס את מעשיהם על מבנים אירגוניים המספקים להם את הכלים המתאימים לפתרון אתגרים פולטיים, כלכליים, חברתיים וסביבתיים העומדים בפני החברה שלנו.
  באופן זה, הם יכולים להביא לשיפור ביחסי אנוש, כפי שמפורט באמנת העקרונות של אקרופוליס החדשה (OINA). 
 1. האסיפה הכללית מאשרת, כי בכוונתה להמשיך בפעילות של אקרופוליס החדשה (OINA), ולקדם את השתתפותה הפעילה בחברה בצד מוסדות ציבוריים ופרטיים וארגונים נוספים.
 1. האסיפה הכללית מזכירה שהאנושות ככלל, החליטה להגן על כבוד האדם בכל מקום ובכל הנסיבות, ויהיה זה ברוח (החלטת) האומות המאוחדות שאימצו את ההצהרה העולמית של זכויות האדם, כ"סטנדרט מקובל לכל בני האדם ולכל העמים". ההצהרה הוכרזה ב 10 לדצמבר 1948, ומשמעות הדבר היא ש2018 תציין את יום השנה ה 70 שלה. 

האסיפה הכללית של אקרופוליס החדשה (OINA) מזמינה את כל ארגוני אקרופוליס החדשה במדינות השונות לציין את האירוע במהלך הפעילויות שלהם.
האסיפה חוזרת על כוונתה להמשיך ולתמוך בעקרונות המעניקים השראה ל"אומות המאוחדות", אשר משתקפים בעקרונות של אקרופוליס החדשה (OINA).

אכן, העקרון הראשון של האמנה המייסדת שלה מציג בדיוק את הרעיון של קידום "אידאל של אחווה בינלאומית, המבוססת על כבוד האדם, מעבר להבדלים גזעיים, מיניים, תרבותיים, דתיים, חברתיים ואחרים".

 1. האסיפה הכללית של אקרופוליס החדשה (OINA) מציעה לארגוני אקרופוליס במדינות השונות להמשיך לכונן יחסים מוסדיים עם ארגונים בינלאומיים בעלי מטרות דומות ומכנה משותף למען שיתופי פעולה הדדיים.

בקנה אחד עם האמור לעיל, ארגוני אקרופוליס במדינות השונות מקבלים עידוד לקחת חלק ברשתות מוסדיות בעלות אופי אזורי או עולמי. 

 1. האסיפה הכללית של אקרופוליס החדשה (OINA), מזדהה ומחזקת את הפנייה של המזכיר הכללי של האומות המאוחדות, אנטוניו גוטארס, במסר שלו עבור השנה החדשה של 2018, בו הוא הוציא "התראה אדומה" בתגובה להחרפת סכסוכים בינלאומיים, להתרבות הנשק הגרעיני, לשינויי האקלים, לאי השיווין, להפרת זכויות האדם,  הלאומניות ושנאת הזרים. האסיפה הכללית של אקרופוליס החדשה (OINA) מסכימה עם הצעתו של אנטוניו גוטרס כי יש צורך לטפח אחדות בקהילה הבינלאומית על ידי צמצום הפערים, חיבור אנשים יחד סביב מטרות משותפות, גישור בין מחלוקות והגנה על ערכים משותפים. כל זאת על מנת "להפוך את עולמנו יותר בטוח ומוגן".

אקרופוליס החדשה (OINA), עובדת בכיוון זה במשך שישים השנים האחרונות, באמצעות יותר מארבע מאות ושלושים סניפים ברחבי העולם, בכך שהיא חותרת לשלום, לאחדות ולכבוד של כל בני האדם ביותר משישים מדינות ברחבי חמש היבשות.

 1. החל מרגע היווסדה, אקרופוליס החדשה (OINA) קידמה בבתי הספר לפילוסופיה שלה חינוך המבוסס על זכויות אדם, כך שבני האדם בכל חלק של העולם יוכלו להכיר את זכויותיהם שלהם כמו גם את זכויותיהם של אחרים, ולפתח אתיקה מעשית של שירות קהילתי.
 1. כמו כן, היא מציעה להמשיך לפתח ואף להרחיב את פעילותן של קבוצות אקולוגיות המטפחות את החינוך של בני האדם, תוך שימור הסביבה ומתן מערכות תמיכה והישרדות במקרה של אסונות טבע.