קורס "אקולוגיה רוחנית"

סדרת מפגשים מרתקת המשלבת לימודים וחוויה מעשית!
הקורס הינו ללא תשלום, והוא כולל 4 מפגשים תיאורטיים ואחד מעשי.
המשתתפים יתבקשו לקחת חלק בפעולת התנדבות במהלך הקורס.

נושאי הקורס:

אקולוגיה מדע עתיק
רובנו מקשרים את המושג "אקולוגיה" לשמירה על איכות הסביבה, למיחזור, להתחממות הגלובלית וכו'. בשיעור זה נרחיב את הסתכלותנו ונגלה כי האקולוגיה לא מסתפקת בחקירת הסביבה אלא אף בחקירת היחסים והקשרים בין כל צורות החיים על פני כדור הארץ: בין האדם לחי ולצומח, בין אדם לאדם ובין האדם לעצמו. נבחן כיצד ביטאו תרבויות עתיקות את האקולוגיה הפנימית.

העולם הוא ביתנו
מהו האדם? מהו ייעודו? האם הוא נזר הבריאה? מה מייחד אותו משאר צורות החיים על-פני כדור הארץ? בשיעור זה נחקור את תפקידו של האדם במערכת הקיום ואת תפקיד חוקי הטבע, ונראה כיצד ניתן ללמוד על הטבע הפנימי שלנו מתוך הסתכלות על הטבע החיצוני. בנוסף, נדבר על תפקיד החמלה בקשר עם הסובב אותנו ועל המעבר מיחסים אישיים ליחסים אנושיים.

תפקיד האדם בעולם
התנדבות היא מעשה של נדיבות כלפי עצמנו וכלפי האחרים. במפגש זה נדבר על האפשרות לבטא ערכים אוניברסאליים של סובלנות, נתינה, אהבה ואנושיות ללא בקשת גמול חיצוני ומיידי, וניווכח בגמול האמיתי בו אנו זוכים. בנוסף, נסקור את האפשרויות העומדות בפנינו לקחת חלק במעגל האינסופי של נתינה וקבלה תוך גילוי הייחוד שיש בנו לתת.

פעילות התנדבותית בקהילה ובסביבה
במפגש חווייתי זה, שאת אופיו תקבע הקבוצה, נתנסה, הלכה למעשה, בחיבור שבין הידע התיאורטי, לבין היכולת לבטא אותו במעשים, מתוך נתינה משותפת לקהילה ולסביבה.

הכוח לשנות
"היה אתה השינוי שהנך רוצה לראות בעולם" אמר מהאטמה גאנדי, אך האם אדם בודד יכול לשנות את העולם? ההיסטוריה מלמדת אותנו, שלרוב, כך היה. שינוי אמיתי מתחיל מהפרט.
בשיעור זה נחקור את הכלים העומדים לרשותנו כדי לחוללו. נדבר על כוחה של הדוגמה האישית ועל האפשרות להעביר הלאה את הידע באמצעות החינוך.

לפרטים נוספים והרשמה: 054-7918944

לפרטים על מועדי פתיחת הקורס בסניפים נוספים, ניתן לפנות לדפי הסניפים.

אפשר גם לפנות אלינו במייל hitnadvut@newacropolis.org.il