מאמרים בנושא אמנות וקולנוע

לקום אתמול בבוקר

מאת

מה אם הייתם קמים לפתע בוקר אחד, ומגלים שכל מה שקורה לכם בעצם כבר קרה… אתמול! אתם חיים שוב ושוב את אותו היום – אותו שעון מעיר אתכם בדיוק באותה השעה, אתם פוגשים את אותם האנשים, באותו המקום, באותו הזמן… שום דבר חדש לכאורה לא קורה. כך קורה לגיבור הסרט "לקום אתמול בבוקר" (בימוי: הרולד […]

קרא עוד
הלוחם הפנימי

מאת

במשך שנים רבות, המקום היחיד בו ניתן היה למצוא בתי הספר לאמנויות לחימה היה המזרח הרחוק.  במאה האחרונה השתנתה מגמה זו וכיום כמעט כל אדם מערבי החפץ בכך, יכול להתאמן במבחר של אמנויות לחימה, כאשר בדרך כלל אין הוא נדרש להרחיק יותר מכמה דקות נסיעה מביתו. לריבוי בתי הספר והעובדה שלא נדרש מאמץ רב מהאדם […]

קרא עוד
Rock & Roll ופילוסופיה – מחקר


מוזיקת הרוק, כמו הפילוסופיה יכולה לעזור לנו להבין טוב יותר את העולם ולכן לחיות נכון יותר.
היא מאפשרת לנו להתחקות ולזהות תופעות חברתיות ותופעות טבע וכך להיות מחוברים יותר לחיים ולעצמנו.
מחקר מרתק על תופעת ה "Rock & roll" שהחלה בשמנות ה50 של המאה הקודמת ועדין ממשיכה לפעום במלוא הכוח!

קרא עוד
כשפילוסופיה וקולנוע נפגשים – אסופת מחקרים


מחקרים מרתקים המציגים רעיונות פילוסופיים שמקבלים ביטוי והמחשה בקולנוע. במחקרים ניתן למצוא התייחסות לשאלות הגדולות שאנו, בני האדם, שואלים את עצמנו: מהי משמעות החיים? מהו הגורל? מהו המעשה הנכון? ועוד….
המחקרים כתובים באנגלית.

קרא עוד
לרכב על הלוויתן

מאת

בסיסו של הסיפור במיתוס מאורי אודות הגעתו הקסומה של פאיקיה, מנהיגם ואביהם של בני השבט, מהאי האגדי הוואיקי לניו זילנד, כשהוא רכוב על לוויתן. הגעתו מובילה את בני השבט לחיי מסורת, בעלי כוון, משמעות ותפקיד. אלא שהמיתוס אינו רק סיפור אגדה שאבד עליו הקלח. המיתוס, כך אנו מגלים, הוא דבר חי.

קרא עוד
אינוויקטוס

מאת

סיפורו האמיתי ומעורר ההשראה של נלסון מנדלה מלמד אותנו שיעור חשוב אודות כוחה של מנהיגות אמיצה, אמיתית ומשמעותית, ועל יכולתה ליצור אחדות במקום שבו שולטת הנפרדות והאיבה. מנהיג טבעי אינו צריך להתאמץ כדי לגרום לאנשיו ללכת אחריו. ככל שהוא מעז לבטא את הערכים האנושיים שבו, בעצמה וללא פחד, כך הוא גורם לאחרים למצוא בתוכם את האומץ לנהוג כמותו.

קרא עוד
אמנות לחיים


האמנות מוצאת את היופי בדברים הפשוטים, היא מאירה זרקור על החיים ומצביעה על הסדר האלוהי הקיים בכל הדברים, היא איננה מייאשת את האדם כי אם מרוממת אותו ומעניקה לו משמעות והשראה.
אמנות יכולה להיות כלי עוצמתי מאד. השאלה היא למה אנו משתמשים בה?

קרא עוד